Kadıköy’de Ev Kiralamak

Kadıköy’de Ev Kiralamak

Kadıköy’de ev kiralamak isterken nelere dikkat etmeniz lazım, Kadıköy’ün hangi mahallesi sizin için daha uygun bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Kadıköy İstanbul Anadolu yakasının en merkezi ilçesi olmayı yıllardır devam ettirmektedir. Kadıköy lokasyonu itibariyle hem iş hem de eğlenceli bir yaşam için çokça tercih edilmektedir. Özellikle son 10 yıldır Avrupa yakasından Anadolu yakasına bir çok kurumsal şirketin genel merkezinin taşınmasıyla barınma ihtiyacı iyice artmıştır.

O zaman sırasıyla size Kadıköy’ün Mahallelerini ve yaşam tarzınıza hangisine uygun bahsetmeye başlayalım.

Kadıköy Kiralık Daire

Kadıköy Merkez Kiralık Daire

Kadıköy Merkez tüm alışveriş ve eğlence merkezlerinin toplandığı, Kadıköy-Eminönü Vapur servisleri, Kafeler, Barlar, Tiyatrolar, Sinemalar ve Konser salonları ile 7/24 yaşayan bir bölgedir. Çoğunlukla binalar eskidir ve çoğu işyeridir. Rıhtım Caddesi ve Söğütlüçeşme Caddesi civarlarında az da olsa konut kullanımında evler vardır. Kadıköy Merkeze yakın Yel değirmeni diye adlandırılan bölge en popüler olanlardandır. Kadıköy Meydanına 10-15 Dk yürüme mesafesindeki bölgede son yıllarda bir çok şirin kafe açılmıştır. Avrupa yakasındaki Cihangire benzemektedir. Genelde öğrenciler tarafından tercih edilen Yer değirmeninde evler 2+1 -3+1 yoğunluktadır. Fiyatları ortalama Ocak 2021 tarihinde 1800 TL – 4500 TL civarıdır.

Caddebostan Kiralık Daire

Caddebostan’da Kiralık Daire bulmaksa amacınız gerçekten zorlu bir rekabet sizi bekliyor. Caddebostan lokasyon olarak Bağdat Caddesinin Kadıköy-Bostancı arasın tam ortasındadır. Eski bir tarihe sahip semt Caddebostan Plajı, CKM Kültür Merkezi, Barlar Sokağı, Eski Maxim Gazinosunun olduğu yer de bulunan Migros ve bir çok ünlü markanın mağazası bulunmaktadır. Plajında yaz ayları kullanılmaktadır. Caddebostan’da Kiralık Daire bulmak şu sebepten zordur, kentsel dönüşümle yeni yapılan binaların hepsi doludur. Yeni yapılaşma Ocak 2021 tarihinde iyice yavaşlamıştır. 7/24 yaşadığı ve popüler olduğu için her zaman çok talep gören bir semttir. En çok tercih edilen kiralık daire tipi 3+1 ve 4+1 lerdir. Özellikle muhteşem deniz manzaralı dubleks daireler daha yapımı bitmeden yeni ev sahipleri ile buluşmaktadır. Ocak 2021 tarihinde Kira Bedelleri 3500-15000 TL aralığındadır. Caddebostan’da Kiralık Daire arıyorsanız bölge uzmanı ve caddeli olan bizden her zaman destek alabilirsiniz.

Erenköy Kiralık Daire

Erenköy’de Kiralık Daire arıyorsanız bu yazacaklarımız size yardımcı olacaktır. Erenköy, Sahil tarafı, cadde tarafı ve tren üstü diye geçen minibüs yoluna yakın olan 3 bölgeye ayrılmaktadır. Erenköy Sahil Caddebostan gibi özellikler taşır. Sahilde Spor yaparak hafta sonları çimlerin üzerinde arkadaşlarınız ile sohbet edebileceğiniz rahatlık ve güzelliktedir. Güvenlidir. Eski yapıların büyük bir kısmı yenilenmiştir. Yine Bağdat Caddesi tarafında da popüler mağazalar ve restoranlar vardır. En değerli ve fiyat olarak yüksek bütçeli evleri Sahil tarafında olanlardır. Erenköy’de Kiralık Ev fiyatları minibüs yoluna doğru çıktıkça fiyatlarda düşmektedir. Ocak 2021 Tarihinde 3500 TL- 13000 TL arası 3+1 ve 4+1 evler bulunmaktadır.

Suadiye Kiralık Daire

Suadiye’de Kiralık Daire isterken Sahil tarafını seçmek için iyi bir bütçe ayırmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Erenköy ve Caddebostan’a göre daha sakindir. Sahil Tarafında yine aynı spor özgürlüğünüz devam ederken Caddebostan sahil tarafına göre daha sakin olan belediyenin işlettiği Beltur’ da kahvenizi denizi izleyerek yudumlayabilirsiniz. Suadiye’de Eski ve yeni kiralık daireler bulmak mümkündür. 1+1 Ev seçeneğinin neredeyse hiç olmadığı bölgede 3+1 ve 4+1 ler yoğunluktadır. Marmaray durağına yakın olan evlere ekstra bir talep oluşmuştur. Eski evler Minibüs Yoluna yakın olan yerlerde 2500 TL ye bulunabildiği gibi Suadiye Sahil Bandında bu rakamlar 15.000 TL’ yi bulmaktadır. Daha sakin ve sessiz bir yaşam istiyorsanız Suadiye tam size göre diyebiliriz.

Göztepe Kiralık Daire

Göztepe semti ev çeşitliliğinin daha bol olduğu büyük bir alanı kapsar. Göztepe Parkı, Büyük Kulüp, Özgürlük Parkı gibi yeşili bol bir yerdir. Bahar aylarında özellikle bu parklarda bulunan çiçekleri görmeye ve fotoğraflamaya bir çok turist gelmektedir.  Göztepe’de konut çeşitliliği 1+1 2+1 3+1 ve 4+1 dır. Yine Bağdat caddesine ve sahile yakın olan evlerde kira bedelleri minibüs yoluna yaklaştıkça daha uygun hale gelmektedir. Ocak 2021 ortalama kira rakamları 2500-12.000 TL aralığındadır.

Fenerbahçe Kiralık Daire

Fenerbahçe adını Fenerbahçe Spor Kulübünden almıştır. Kadıköy Merkeze en yakın semtlerdendir. Fenerbahçe’nin en değerli bölgesi de sahil tarafında Marinası da olan Kalamıştır. Kalamış Marinasına yakın bir çok kafe ve restoran vardır. Fenerbahçe Ordu evi, Fenerbahçe Parkı, Dalyan Kulüp, Fenerbahçe Yelken Kulübü gibi spor ve eğlence olanakları olan güzel bir Kadıköy Semtidir. En pahalı evler Kalamış Marina yakınında olanlardır. Bağdat Caddesi tarafına bakanlar ve Kızıltoprak tarafındaki evler daha uygundur. Ocak 2021 itibariyle ortalama kira bedelleri 2200-18.000 TL arasındadır.

Kadıköy’de ev kiralamak istediğinizde 17 yıllık tecrübemiz ile size seve seve hizmet verebiliriz. Kadıköy’ün tüm semtlerinde 1000 üzerinde kişiyi yeni evi buluşturduk. Sıradaki neden siz olmayasınız..