Kadıköy Emlak Piyasası

Kadıköy Emlak Piyasası

Kadıköy Emlak Piyasasından bahsetmeden önce kısaca Kadıköy hangi yakada? Kadıköy İlçeleri, Kadıköy Tarihçesi gibi konulardan da kısaca bahsedelim istedik.

Kadıköy Hangi Yakada?

Kadıköy İstanbul’ da Anadolu Yakasındadır. Kadıköy’e nasıl gidilir? İstanbul Avrupa Yakasından Eminönü-Kadıköy Vapuru ile, Marmaray ile ve Avrupa Yakasından bir çok İETT otobüsleri Kadıköy’ e ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Emlak

Kadıköy Tarihçesi

Kadıköy İstanbul Anadolu yakasının en sevilen ilçeleri başında gelir. Alışveriş, Yeme İçme, Kültür ve Sanat faaliyetlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bizanslılar Sarayburnu’na yerleşerek bu bölgeye hayran kalmış ve Sarayburnu’nun cazibesinden etkilenerek Kadıköy tarafında yaşayan insanları kör olarak nitelendirmişlerdir. Bu sebeple Kadıköy “Körler Ülkesi” ve “Körler Diyarı” olarak adlandırılmıştır.

Kendine özel bir havası olan Kadıköy’de  Fikirtepe civarından Fenikeliler, Harhadon ismi ile yaşamışlardır.

Yoğurtçu Parkı ve Moda Burnu arasında Halkedon diğer adı ile Kalkedon’da burada bulunmaktadır. Kalkedon yaşadığı dönemde Apollon Tapınağı ile büyük üne sahip olmuştur.

Kadıköy Kültür ve Turizm

Kültür ve Eğlence merkezi olarak anılan Kadıköy’ün 2023 yılı için en büyük hedefi turist sayısını 70 Milyona ulaştırmaktır.

Bağdat Caddesi ve Haydarpaşa ile ilgi odağı halinde olan Kadıköy’ün, Barış Manço Evi, Caddebostan Kültür Merkezi ve Kozyatağı Kültür Merkezi gibi birçok kültür merkezi bulunmaktadır.

Süreyya Operası, Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi, Oyuncak Müzesi, Karikatür Evi ,Haldun Taner Müze Evi, Duru Tiyatrosu, Sinema gibi bir çok kültürel faaliyetlerin gerçekleştiği yerlere de sahiptir. Bunlara ek olarak Balık pazarı, Salı Pazarı, Antika Pazarı gibi pazar kültürünü şehirde yaşayabileceğiniz güzellikte bir ilçedir.

Kadıköy Mahalleleri

Kadıköy ilçesi 21 adet mahalleye sahiptir. Bu mahalleler;

 1. 19 MAYIS MAHALLESİ
 2. ACIBADEM MAHALLESİ
 3. BOSTANCI MAHALLESİ
 4. CADDEBOSTAN MAHALLESİ
 5. CAFERAĞA MAHALLESİ
 6. DUMLUPINAR MAHALLESİ
 7. EĞİTİM MAHALLESİ
 8. ERENKÖY MAHALLESİ
 9. FENERBAHÇE MAHALLESİ
 10. FENERYOLU MAHALLESİ
 11. FİKİRTEPE MAHALLESİ
 12. GÖZTEPE MAHALLESİ
 13. HASANPAŞA MAHALLESİ
 14. KOŞUYOLU MAHALLESİ
 15. KOZYATAĞI MAHALLESİ
 16. MERDİVENKÖY MAHALLESİ
 17. OSMANAĞA MAHALLESİ
 18. RASİMPAŞA MAHALLESİ
 19. SAHRAYICEDİT MAHALLESİ
 20. SUADİYE MAHALLESİ
 21. ZÜHTÜPAŞA MAHALLESİ

Kadıköy Emlakçıları

İstanbul Kadıköy’de Satılık Ev Fiyatları

İstanbul, Kadıköy ilçesinde Kasım 2020 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %31.27 artmıştır. Ortalama satılık konut büyüklüğü 135 metrekaredir.

İstanbul, Kadıköy’de Ortalama Geri Dönüş Süresi 34 Yıl

İstanbul, Kadıköy ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Kasım 2020 sonu itibarıyla 8.629TL’dir. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 34 yıl seviyelerindedir.

İstanbul Kadıköy’de Konut Fiyatları En Fazla Yükselen Mahalleler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Kasım 2020 sonu itibarıyla konut için İstanbul ili Kadıköy ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Bostancı, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Koşuyolu olmuştur.

İstanbul Kadıköy’de Konut Fiyatları En Fazla Düşen Mahalleler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Kasım 2020 sonu itibarıyla konut için İstanbul ili Kadıköy ilçesinde en fazla değer kaybeden mahalleler sırasıyla Dumlupınar, Fikirtepe, Osmanağa, Rasimpaşa, Acıbadem olmuştur.

İstanbul Kadıköy’de En Hızlı Kazandıran Mahalleler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Kasım 2020 sonu itibarıyla İstanbul ili Kadıköy ilçesinde en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Rasimpaşa, Osmanağa, Hasanpaşa, Fikirtepe, Caferağa olmuştur.

İstanbul Kadıköy’de En Geç Kazandıran Mahalleler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Kasım 2020 sonu itibarıyla İstanbul ili Kadıköyilçesinde en geç geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Fenerbahçe, Caddebostan, Feneryolu, Göztepe, Zühtüpaşa olmuştur.

Yukarıdaki veriler için kaynak Endeksa

Kadıköy Emlak Piyasası hakkında daha detaylı bilgiyi biz Kadıköy Emlakçısından öğrenebilirsiniz. 17 yıldır hem yaşadığımız hem 100 lerce insanı Kadıköy de Satılık Daire sahibi yaptığımız Kadıköy İlçemizde size de Kadıköy’de Satılık Ev ve Kadıköy’de Kiralık Konutları en uygun fiyata bulacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bu arada Bağdat Caddesi Emlakçıları yazımızda Kadıköy de bulunan bazı Kadıköy Emlak Ofislerini Görebilirsiniz.