Ev Fiyatı Nasıl Belirlenir ?

Ev Fiyatı Nasıl Belirlenir ?

Ev fiyatı nasıl belirlenir dediğimizde ilk aklımıza gelen komşuların kaça sattığı, evi zamanında kaça aldığımız vb. gibi şeylerdir.

Ama ev fiyatı nasıl hesaplanır yada ev fiyatı nasıl değerleme yapılır gibi sorulara doğru cevap bulmak için size aşağıda bir kaç yöntem belirteceğim.

Evinizi satışa çıkartmadan önce;

İlk yapılacak şey eviniz için en doğru satış fiyatını bulmaktır. Bunun için ilk yapmanız gereken, evinizin yakın lokasyonunda evinizle aşağı yukarı aynı özellikte olan satıştaki diğer evlerin fiyatını araştırmak ve en düşük fiyatlı olan ile en yüksek fiyattakileri toplam alarak onların ortalamasında bir rakamı baz almanız.

En çok yapılan yanlışların başına evinizi aldığınızda içerisine yapmış olduğunuz kişisel harcamalar yani; çok pahalı musluk başları, çok pahalı özel mutfak dolapları, duvar kağıtları vb. satış için belirlenen fiyatın üzerine konularak piyasa da bulunan diğer rayiç evlerden çok daha yüksek fiyatta kalmaktır.

Ev Fiyatı Nasıl Belirlenir ?
Ev Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Alıcı her zaman en uygun rakama, satıcı da her zaman en yüksek rakama satmak ister bu sebeple sizin evinize yaptırmış olduğunuz 50 bin lira değerindeki kırmızı mutfak evinizin değerini 50 bin lira arttırmaz, çünkü bu tamamen kişisel bir harcamadır ve kırmızı mutfak sevmeyen bir alıcı için o kadar güzel gelmeyebilir.

Piyasada bulunan evinize eş değerde evlerden her zaman için en cazip olanlar ilk olarak alıcıların dikkatini çeker o sebeple Satış nedeniniz, ne kadar zamanınız olduğunun fiyatınızı belirlerken büyük önemi vardır.

Doğru fiyatla satışa çıkmayan evler sattıran ev olabilir ancak yani komşularınızın daha uyguna rakamlı yerlerini satmalarına yardımcı olur.

Biz evinizin değerlerken biz tabii ki bu söylediklerimizden daha fazlasını yapıyoruz. Net m2 ölçümlerinden Belediye yapı kayıtlarına, Tüik Verilerine,  Tapu sorgularına kadar ayrıntılı araştırma yaparak size Karşılaştırmalı Piyasa Analiz Raporu sunuyoruz. Bu rapor sonucunda sizinle beraber satış rakamımızı belirleyerek pazarlama aşamalarımıza geçiyoruz.

Sizde İstanbul’daki evinizin değerini merak ediyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizinle en kısa sürede görüşerek eviniz için en iyi Satış Stratejilerimizi ve Pazarlama Planımızı sunmaktan mutluluk duyarız.